• North Hollywood

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Midway

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Falling Inn Love

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Get Duked!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★