grace has logged 149 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Boxer

The Boxer

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
God's Army 2: States of Grace

God's Army 2: States of Grace

2005
×
★★
Edit this entry  
26
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drumline

Drumline

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bullhead

Bullhead

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deewaar

Deewaar

1975
×
★★★
Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★½
Edit this entry  
26
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sheik

The Sheik

1921
×
★★½
Edit this entry  
12
In the Company of Men

In the Company of Men

1997
×
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry