• Capone

    ★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • The English Game

    ★★★

  • Ultras

    ★★★

  • Resistance

    ★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • ZeroZeroZero

    ★★★★

  • Waiting for Anya

    ★★

  • Sergio

    ★★½

  • The Windermere Children

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Busby

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Endless Trench

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • While at War

    ★★★★

  • The Spy

    ★★★★½

  • Sonora: The Devil’s Highway

    ★★½

  • The Painted Bird

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Wasp Network

    ★½

  • You Will Die at 20

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Perfect Candidate

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Vault

    ★★

  • Jugar Con Fuego

  • When They See Us

  • The Traitor

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★

  • Kardec

    ★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Born a King

    ★★★

  • Mine 9

    ★★½

  • Curiosa

    ★★½

  • The Act

  • The Highwaymen

  • Finding Steve McQueen

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★½

  • For Sama

    ★★★★½

  • The Professor and the Madman

  • The Aftermath

    ★★½

  • Truth and Justice

    ★★★★

  • Mr. Jones

    ★★★½

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★½

  • Buoyancy

    ★★★★

  • The First King

    ★★

  • 15 Minutes of War

    ★★

  • Official Secrets

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★½

  • I Am the Night