• All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Silver Skates

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • 6 Underground

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • Can You Keep a Secret?

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • K-12

    ★★★½

  • The King

    ★★

  • The Informer

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★½