• Lightyear

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • An Audience with Adele

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Justin Bieber: Our World

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The House of Flowers: The Movie

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Music

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Justin Bieber: Next Chapter

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

    ★★★★★

  • Night Shifts

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Out

    ★★★★

  • Happiness Continues

    ★★★★

  • A Modern Farewell

    ★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

  • Road to Roma

    ★★★★

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Justin Bieber: Seasons

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • The Turning

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Bootleg Dad

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★