RSS feed for glosoli

glosoli has logged 79 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Pride

Pride

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Bra Boys

Bra Boys

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
Volver

Volver

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Like Water for Chocolate

Like Water for Chocolate

1992
×
Read the review Edit this entry  
11
Breakfast at Tiffany’s

Breakfast at Tiffany’s

1961
×
Read the review Edit this entry  
07
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Samson and Delilah

Samson and Delilah

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Late Night

Late Night

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Australian Dream

The Australian Dream

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
A Moment in the Reeds

A Moment in the Reeds

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Julieta

Julieta

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
The Wog Boy

The Wog Boy

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
The Clan of the Cave Bear

The Clan of the Cave Bear

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babel

Babel

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
Edit this entry  
12
Little Nicholas

Little Nicholas

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tag

Tag

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Bread

Black Bread

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
In Family I Trust

In Family I Trust

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Spanish Affair

Spanish Affair

2014
×
Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Telephone Box

The Telephone Box

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cave of the Yellow Dog

The Cave of the Yellow Dog

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Top End Wedding

Top End Wedding

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Swan

The Swan

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry