Sort by
  • Glass Onion

  • TÁR

  • Everything Everywhere All at Once

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Raya and the Last Dragon

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Half of It

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Let It Snow

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Rocketman

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Perfect Date

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

  • The Lodge

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Dumplin'

  • High Life

    ★★★½

  • Beautiful Boy

  • Greta

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

  • Hearts Beat Loud

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Coco

  • Blade Runner 2049

  • The Ritual

    ★★★

  • It

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

    ★★