Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aloha Scooby-Doo!

Aloha Scooby-Doo!

2005
×
Edit this entry  
08
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
09
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Edit this entry