RSS feed for lena

lena has logged 33 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Show Dogs

Show Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Coffee Town

Coffee Town

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Brothers Solomon

The Brothers Solomon

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry