RSS feed for GMAGEEZER

GMAGEEZER has watched 33 films released in the 1980s.

  • They Live

    ★★★½

  • Die Hard

    ★★★★★

  • Big

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★½

  • Bloodsport

    ★★★½

  • The Princess Bride

    ★★★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • The Lost Boys

    ★★★★½

  • RoboCop

    ★★★½

  • Predator

    ★★★★½

  • Evil Dead II

    ★★★★½

  • Raising Arizona

    ★★★★

  • Platoon

    ★★★★½

  • The Color of Money

    ★★★★

  • The Fly

    ★★★★½

  • Stand by Me

    ★★★★★

  • Castle in the Sky

    ★★★★½

  • Aliens

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • Witness

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★½

  • The Terminator

    ★★★★½

  • Blood Simple

    ★★★★

  • The Dead Zone

    ★★★★

  • The King of Comedy

    ★★★★½

  • The Thing

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • The Evil Dead

    ★★★★½

  • An American Werewolf in London

    ★★★★

  • Escape from New York

    ★★★★

  • Raging Bull

    ★★★★★

  • Airplane!

    ★★★★

  • The Fog

    ★★★