RSS feed for GMAGEEZER
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Lava

Lava

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Conor McGregor: Notorious

Conor McGregor: Notorious

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Louis Theroux: Under the Knife

Louis Theroux: Under the Knife

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Louis Theroux: Law and Disorder in Philadelphia

Louis Theroux: Law and Disorder in Philadelphia

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
50/50

50/50

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry