RSS feed for GMAGEEZER

GMAGEEZER has watched 39 mystery films.

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Haunting

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★½

  • Hell House LLC

    ★★★

  • The Guest

    ★★★★

  • The Imposter

    ★★★★½

  • Sinister

    ★★★½

  • The X Files: I Want to Believe

    ★★

  • Eastern Promises

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • [REC]

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • Secret Window

    ★★★

  • Saw

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★½

  • The Mothman Prophecies

    ★★★★

  • Session 9

    ★★★

  • The Others

    ★★★

  • Sleepy Hollow

    ★★★½

  • The Blair Witch Project

    ★★★★

  • The X Files

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★½

  • In the Mouth of Madness

    ★★★½

  • Jacob's Ladder

    ★★★★½

  • The Exorcist III

    ★★★½

  • The Thing

    ★★★★★

  • The Conversation

    ★★★★