RSS feed for GMAGEEZER
  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Guest

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • World War Z

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • Blue Ruin

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★★

  • We Are What We Are

    ★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Skyfall

    ★★★★½

  • Looper

    ★★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★★

  • Dredd

    ★★★★

  • The Imposter

    ★★★★½

  • Searching for Sugar Man

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★½

  • Sinister

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★★½

  • 50/50

    ★★★★½

  • The Raid

    ★★★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • Thor

    ★★★½

  • True Grit

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Jackass 3D

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Toy Story 3

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Monsters

    ★★★

  • Four Lions

    ★★★★

  • Crazy Heart

    ★★★★½

  • Avatar

  • The Road

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • District 9

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Louis Theroux: Law and Disorder in Philadelphia

    ★★★½

  • Bronson

    ★★★★

  • The X Files: I Want to Believe

    ★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Lake Mungo

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★★½

  • In Bruges

    ★★★★★

  • Poo

    ★★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★½

  • Trick 'r Treat

    ★★★★

  • 30 Days of Night

    ★★★★

  • Louis Theroux: Under the Knife

    ★★★½

  • Eastern Promises

    ★★★★

  • 3:10 to Yuma

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • [REC]

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★★