Gregory has logged 529 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
This Is It

This Is It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Sand and Fog

House of Sand and Fog

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frances

Frances

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Come and Get It

Come and Get It

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dodsworth

Dodsworth

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
About Last Night...

About Last Night...

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
This World, Then the Fireworks

This World, Then the Fireworks

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Daddy's Little Girls

Daddy's Little Girls

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mr. North

Mr. North

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rain

Rain

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Never on Sunday

Never on Sunday

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The West Point Story

The West Point Story

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Julia

Julia

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The House on Carroll Street

The House on Carroll Street

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The End of Violence

The End of Violence

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Carrington

Carrington

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raising Victor Vargas

Raising Victor Vargas

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry