Gregory has logged 43 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Way Down South

Way Down South

1939
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Madame Curie

Madame Curie

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sayonara

Sayonara

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cooler

The Cooler

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mrs. Miniver

Mrs. Miniver

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Random Harvest

Random Harvest

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Without You I'm Nothing

Without You I'm Nothing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Putty Hill

Putty Hill

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlotte's Web

Charlotte's Web

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pygmalion

Pygmalion

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Darling

Darling

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Two for the Money

Two for the Money

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cantinflas

Cantinflas

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sergeant York

Sergeant York

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Where the Money Is

Where the Money Is

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Butcher, the Chef, and the Swordsman

The Butcher, the Chef, and the Swordsman

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Robber

The Robber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Life

A Beautiful Life

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Country Strong

Country Strong

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alexander's Ragtime Band

Alexander's Ragtime Band

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost Horizon

Lost Horizon

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cookie's Fortune

Cookie's Fortune

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lives of a Bengal Lancer

The Lives of a Bengal Lancer

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Smiling Lieutenant

The Smiling Lieutenant

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry