Geoffry has logged 553 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Eli

Eli

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Not I

Not I

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Breath

Breath

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
Good Intentions

Good Intentions

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Play

Play

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Splice

Splice

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rent

Rent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry