Sort by
  • Bruiser

    ★★★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

  • The Banshees of Inisherin

  • Bones and All

  • TÁR

  • Decision to Leave

  • Moonage Daydream

  • Men

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Afterlight

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Inheritance

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Anima

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • The Predator

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½