Sort by

Graham Martin has logged 86 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Virgin Blacktop: A New York Skate Odyssey

Virgin Blacktop: A New York Skate Odyssey

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Instant Dreams

Instant Dreams

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stavisky...

Stavisky...

1974
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brimstone & Glory

Brimstone & Glory

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Slaughterhouse-Five

Slaughterhouse-Five

1972
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry