Sort by
  • Gangster Squad

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • Skyfall

  • Looper

    ★★★★½

  • The Sweeney

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • Lawless

    ★★★★★

  • The Expendables 2

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • 21 Jump Street

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Safe House

    ★★★½

  • Man on a Ledge

    ★★★★

  • Contraband

    ★★★★

  • The Iron Lady

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★½

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★★★

  • Haywire

    ★★★

  • In Time

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★½

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★★

  • Shame

    ★★★½

  • The Descendants

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Friends with Benefits

    ★★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★½

  • Horrible Bosses

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Transformers: Dark of the Moon

    ½

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • The Hangover Part II

    ★★★½

  • Blitz

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★★★

  • Thor

    ★★★½

  • Fast Five

    ★★★★½

  • Your Highness

  • Hanna

    ★★★

  • Source Code

    ★★

  • Bridesmaids

    ★★★½

  • Attack the Block

    ★★

  • Limitless

    ★★★★½

  • The Adjustment Bureau

    ★★★½

  • Unknown

    ★★★★½

  • Paul

    ★★★★½

  • Cedar Rapids

    ★★★

  • The Mechanic

    ★★★★

  • Gulliver's Travels

    ★★

  • True Grit

    ★★★½

  • The Tourist

    ★★★★

  • The Fighter

    ★★★★½

  • The Next Three Days

    ★★★★

  • London Boulevard

  • Burke & Hare

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★½

  • Neds

    ★★★

  • Senna

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★½

  • The Town

    ★★★★

  • The King's Speech

    ★★½

  • 127 Hours

    ★★★½

  • Machete

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★½

  • The American

  • The Other Guys

    ★★★½

  • The Expendables

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Grown Ups

    ★★★½