Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
There Was a Crooked Man...

There Was a Crooked Man...

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Who Done It?

Who Done It?

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Silence

Dead Silence

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All the Way

All the Way

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Clifford

Clifford

1994
×
Read the review Edit this entry  
04
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Extract

Extract

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sideways

Sideways

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Arabesque

Arabesque

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harper

Harper

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oklahoma!

Oklahoma!

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Goodbye Girl

The Goodbye Girl

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Island of Love

Island of Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gypsy

Gypsy

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ex-Mrs. Bradford

The Ex-Mrs. Bradford

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Arrangement

The Arrangement

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Keanu

Keanu

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annie Get Your Gun

Annie Get Your Gun

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pillow Talk

Pillow Talk

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Morning After

The Morning After

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry