Gregory has logged 22 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stand-In

Stand-In

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ride 'Em Cowboy

Ride 'Em Cowboy

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fatso

Fatso

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry