Sort by

Michael has logged 192 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boar's Head, Rare

Boar's Head, Rare

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stick Man

Stick Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zog

Zog

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool

Deadpool

2016
×
Read prior review Edit this entry  
20
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
NSFW: Not Safe for Work

NSFW: Not Safe for Work

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Wellness für Paare

Wellness für Paare

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Can of Worms

Can of Worms

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Winter Potato Dumplings

Winter Potato Dumplings

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Retreat, No Surrender 2: Raging Thunder

No Retreat, No Surrender 2: Raging Thunder

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bibi & Tina: Perfect Pandemonium

Bibi & Tina: Perfect Pandemonium

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dream Factory

Dream Factory

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hitman Hart: Wrestling With Shadows

Hitman Hart: Wrestling With Shadows

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Grandma's Reading Glass

Grandma's Reading Glass

1900
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Déjeuner du Chat

Déjeuner du Chat

1895
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gameplay: The Story of the Videogame Revolution

Gameplay: The Story of the Videogame Revolution

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bingo im Kopf

Bingo im Kopf

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Heavy Metal Parking Lot

Heavy Metal Parking Lot

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Retreat, No Surrender

No Retreat, No Surrender

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Body Slam

Body Slam

1986
×
Read the review Edit this entry  
22
The Puck Hogs

The Puck Hogs

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
I Sleep with Strangers

I Sleep with Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grunt! The Wrestling Movie

Grunt! The Wrestling Movie

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chris Claremont's X-Men

Chris Claremont's X-Men

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Roland Reber's Cabaret of Death

Roland Reber's Cabaret of Death

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Disneyland Around the Seasons

Disneyland Around the Seasons

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marvel Studios: Assembling a Universe

Marvel Studios: Assembling a Universe

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Marvel Studios: Expanding the Universe

Marvel Studios: Expanding the Universe

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Float

Float

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vincent Wants to Sea

Vincent Wants to Sea

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dampfnudelblues

Dampfnudelblues

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What Might Have Been

What Might Have Been

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Da unten im Himmel

Da unten im Himmel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wir sind die Neuen

Wir sind die Neuen

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vorwärts immer!

Vorwärts immer!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zwischen uns steht ein Salat

Zwischen uns steht ein Salat

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bunni

Bunni

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Slave Girls from Beyond Infinity

Slave Girls from Beyond Infinity

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Dysfunctional Cat

A Dysfunctional Cat

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry