RSS feed for Michael

Michael has logged 89 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Duke

The Duke

1999
×
Edit this entry  
07
Siegfried

Siegfried

2005
×
Edit this entry  
06
Swiss Family Robinson

Swiss Family Robinson

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jim Button and Luke the Engine Driver

Jim Button and Luke the Engine Driver

2018
×
Edit this entry  
03
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
02
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Modern Whore

Modern Whore

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I'm Happy, I Promise

I'm Happy, I Promise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lucky Girl

Lucky Girl

×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Haunt

Haunt

2019
×
Edit this entry  
27
The Orchard

The Orchard

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Figurant

Figurant

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bearkittens

Bearkittens

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Double Dragon

Double Dragon

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Air Bud: Spikes Back

Air Bud: Spikes Back

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Air Bud: Seventh Inning Fetch

Air Bud: Seventh Inning Fetch

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Shakedown

Shakedown

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Air Bud: World Pup

Air Bud: World Pup

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zog

Zog

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zog

Zog

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Hidden Kingdoms

Hidden Kingdoms

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Cats

Cats

2018
×
Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
Edit this entry  
09
Once Upon A Time In Indian Country

Once Upon A Time In Indian Country

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
After Porn Ends

After Porn Ends

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Four Junior Detectives

Four Junior Detectives

1992
×
Read the review Edit this entry  
05
A2 Racer

A2 Racer

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
Edit this entry  
04
My Mistress

My Mistress

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Magical Mystery or: The Return of Karl Schmidt

Magical Mystery or: The Return of Karl Schmidt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
E.T.: A Holiday Reunion

E.T.: A Holiday Reunion

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Es wird regen geben...

Es wird regen geben...

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pettson and Findus: A Little Nuisance, a Great Friendship

Pettson and Findus: A Little Nuisance, a Great Friendship

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Too far away

Too far away

2020
×
Edit this entry  
22
American Sniper

American Sniper

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killer Shrews

The Killer Shrews

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★½
Read the review Edit this entry