RSS feed for Michael

Michael has logged 33 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Air Bud: Golden Receiver

Air Bud: Golden Receiver

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
One Step

One Step

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blended

Blended

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
A Regular Woman

A Regular Woman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
Read the review Edit this entry  
26
The Gruffalo

The Gruffalo

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Air Bud

Air Bud

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Biology 101

Biology 101

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Zog

Zog

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Tears of Steel

Tears of Steel

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gun Caliber

Gun Caliber

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kill Ugly TV

Kill Ugly TV

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Zog

Zog

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sister Street Fighter

Sister Street Fighter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sauerkraut Coma

Sauerkraut Coma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop!

Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop!

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Wot a Night

Wot a Night

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gamera vs. Viras

Gamera vs. Viras

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Semolina Dumpling Affair

The Semolina Dumpling Affair

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Afterwork

Afterwork

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Flying Classroom

The Flying Classroom

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zog

Zog

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Schtonk!

Schtonk!

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry