• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • Disney's Fastpass: A Complicated History

    ★★★★½

  • One Shot

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Il buco

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Raging Fire

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

  • Memoria

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Întregalde

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★

  • The Souvenir Part II

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

    ★½

  • Cruella

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★★

  • Peninsula

  • Da 5 Bloods

  • Extraction

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★

  • Undine

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • The Booksellers

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★½

  • Mosul

    ★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½