• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Orbital Children

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • TFW No GF

    ★★★½

  • ALL COPS AIN'T BAD

  • Wasteland

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★½

  • Vice

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Some Fairytales From The Rotten Shed

    ★★★★

  • Genocidal Organ

    ★★★★

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★½

  • Nine Lives

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • What Happens Before War?

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • Office

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Pride

    ★★★★½

  • Lesley the Pony Has an A+ Day!

    ★★★★

  • Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

    ★★★★½

  • Pacific Rim

  • Turbo

    ★★

  • Beforel Orel: Trust

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★½

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • Leviathan

    ★★★★

  • The Tall Man

    ★★★★½

  • Kotoko

    ★★★★★

  • Jack and Jill

    ½

  • Love, Reality and the Time of Transition

  • 4:44 Last Day on Earth

    ★★★★

  • The Alfred Alfer Mixtape

    ★★★½

  • Nichijou: My Ordinary Life

    ★★★★★

  • Martha Marcy May Marlene

    ★★★★½

  • Puella Magi Madoka Magica

    ★★★★★

  • Machete

  • Diary of a Wimpy Kid

  • The Disappearance of Haruhi Suzumiya

    ★★★★½

  • The American Dream

  • A Serious Man

    ★★★★★

  • Umineko: When They Cry

    ★★★★★

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★

  • Drag Me to Hell

    ★★★★

  • Martyrs

    ★★★★

  • Sparrow

    ★★★★

  • Che: Part Two

    ★★★½

  • Che: Part One

    ★★★½

  • Kaiba

    ★★★★½

  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

    ★★★½

  • Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

  • Fay Grim

    ★★★½

  • Inland Empire

  • Election 2

  • Elephants Dream

    ★★★★

  • Jerry Springer: The Opera

  • Election

    ★★★★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★½

  • 3-Iron

    ★★★★

  • Tropical Malady

    ★★★★

  • Paranoia Agent

    ★★★★

  • Dead Leaves

    ★★★★