Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chameleon Street

Chameleon Street

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Wittgenstein

Wittgenstein

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The River

The River

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Orbital Children

The Orbital Children

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
2025: The World Enslaved by a Virus

2025: The World Enslaved by a Virus

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Office

Office

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Turn Left, Turn Right

Turn Left, Turn Right

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Left Behind: The Movie

Left Behind: The Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lesley the Pony Has an A+ Day!

Lesley the Pony Has an A+ Day!

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cannibal! The Musical

Cannibal! The Musical

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry