Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Due Date

Due Date

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Filth

Filth

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry