• Karen

    ★★★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Tom & Jerry

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Long Gone Summer

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • The History of the Seattle Mariners

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Greed

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Rent Due

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Chernobyl

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ½

  • The Intruder

    ★★★★

  • How High 2

    ★★★½

  • Hellboy

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★★

  • Holmes & Watson

    ★★★★★

  • Pause

    ★★★½

  • Nobody's Fool

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★

  • What She Said: The Art of Pauline Kael

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Uncle Drew

    ★★½

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Tag

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Always at The Carlyle

    ★★★

  • Rafiki

    ★★½

  • A Quiet Place

    ½

  • Half Magic

    ★★

  • Game Night

    ★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★½

  • Hereditary

    ★★★½