• Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★★

  • 137 Shots

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • #Alive

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★½

  • Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Blood Vessel

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★

  • The Kill Team

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • ReMastered: Massacre at the Stadium

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • ReMastered: Who Shot the Sheriff

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★

  • Kursk

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • 22 July

    ★★★★

  • The Predator

    ★★½