godzillafan has logged 88 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Queen: Hungarian Rhapsody - Live In Budapest

Queen: Hungarian Rhapsody - Live In Budapest

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Curly Sue

Curly Sue

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jeff Dunham: Jeff Dunham's Very Special Christmas Special

Jeff Dunham: Jeff Dunham's Very Special Christmas Special

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Neighbor

The Neighbor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Heat

Heat

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An Innocent Man

An Innocent Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Return to Salem's Lot

A Return to Salem's Lot

1987
×
Read the review Edit this entry  
31
Boogeyman

Boogeyman

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sasquatch, the Legend of Bigfoot

Sasquatch, the Legend of Bigfoot

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
Read the review Edit this entry  
17
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stakeout

Stakeout

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Phantasm

Phantasm

1979
×
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alice Sweet Alice

Alice Sweet Alice

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man: Rise of Technovore

Iron Man: Rise of Technovore

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Mary Crazy Larry

Dirty Mary Crazy Larry

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Good Cop

One Good Cop

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ultimate Avengers 2

Ultimate Avengers 2

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avalanche

Avalanche

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Crow

The Crow

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry