Sort by

Ryno has logged 186 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★
Edit this entry  
25
Belushi

Belushi

2020
×
Edit this entry  
19
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★½
Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blue Room

The Blue Room

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
The True Adventures of Wolfboy

The True Adventures of Wolfboy

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Coma

Coma

1978
×
★★★½
Edit this entry  
01
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★
Edit this entry  
27
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★½
Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
Edit this entry  
18
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
Edit this entry  
15
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Nightcomers

The Nightcomers

1971
×
★★½
Edit this entry  
13
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Captive

The Captive

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Guest of Honour

Guest of Honour

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
★★★★
Edit this entry  
03
Extract

Extract

2009
×
★★★½
Edit this entry