Sort by
  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Renfield

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Joy Ride

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Shortcomings

    ★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Missing

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • Avatar: The Way of Water

  • Disenchanted

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Trapped 13: How We Survived The Thai Cave

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Sanctuary

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Swimmers

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • I Have Electric Dreams

    ★★★½

  • Of an Age

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Honor Society

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • The Five Devils

    ★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Everybody Loves Jeanne

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • One Fine Morning

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Lost City

  • Deadstream

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Piggy

    ★★★

  • Please Baby Please

    ★★★½

  • Starfuckers

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Lucy and Desi

  • Resurrection

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Barbarians

    ★★

  • Editing