• Captain Marvel

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★½

  • American Factory

    ★★★

  • The Farewell

    ★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★★

  • Vice

    ½

  • Disney’s Fairy Tale Weddings: Holiday Magic II

    ½

  • Dumplin'

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Bohemian Rhapsody

  • Mickey’s 90th Spectacular

    ½

  • Decorating Disney: Halloween Magic

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • In Fabric

    ★½

  • Swiped: Hooking Up in the Digital Age

    ½

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Teen Spirit

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Roma

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • I Am Paul Walker

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Knife+Heart

    ★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Fahrenheit 451

    ½

  • Cold War

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ½

  • Book Club

  • Tiny Shoulders: Rethinking Barbie

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Howard

    ★★★

  • Love, Gilda

    ★★

  • Rampage

    ★★

  • Ready Player One

    ½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★½

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Puzzle

    ★★

  • Tully

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½