• Minding the Gap

    ★★★★½

  • RBG

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

  • Three Identical Strangers

    ★★

  • Searching

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★★

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • The Wife

    ★★½

  • Revenge

    ★★

  • The Breadwinner

    ★★½

  • Molly's Game

  • I, Tonya

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Descendants 2

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Villainess

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • The Last Movie Star

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • The Fate of the Furious

    ★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Power Rangers

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★½

  • Tokyo Idols

    ★★

  • Icarus

    ★★★½

  • #GeorgeWashington

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★½

  • Split

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★