RSS feed for Mic
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Emmanuelle II

Emmanuelle II

1975
×
Edit this entry  
15
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Read prior review Edit this entry  
06
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Madame

Madame

2017
×
Edit this entry  
18
Worlds Apart

Worlds Apart

2015
×
Edit this entry  
18
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
A Decent Woman

A Decent Woman

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
68 Kill

68 Kill

2017
×
Edit this entry  
12
Dolls

Dolls

1987
×
Read the review Edit this entry  
12
The Garden

The Garden

2017
×
Edit this entry  
08
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Square

The Square

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Animals

Animals

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
A Decent Woman

A Decent Woman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Porto

Porto

2016
×
Edit this entry  
20
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Replace

Replace

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Circle

The Circle

2017
×
Edit this entry  
13
Replace

Replace

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
Read the review Edit this entry  
10
Kuso

Kuso

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Double Date

Double Date

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Die Migrantigen

Die Migrantigen

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Magical Mystery oder die Rückkehr des Karl Schmidt

Magical Mystery oder die Rückkehr des Karl Schmidt

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
Edit this entry  
23
Western

Western

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
This Is Our Land

This Is Our Land

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Martin

Martin

1978
×
Read the review Edit this entry  
05
Zombi: Dawn of the Dead

Zombi: Dawn of the Dead

×
Read the review Edit this entry  
01
Quit Staring at My Plate

Quit Staring at My Plate

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Breathless

Breathless

1960
×
Read the review Edit this entry  
28
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
Read the review Edit this entry