RSS feed for Gojilars
  • Extraction

    ★★★½

  • Earth and Blood

    ★★

  • Sol Levante

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Decline

    ★★★

  • Kino Kanak: Warum der deutsche Film Migranten braucht

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • A Fall From Grace

    ★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • The Last Full Measure

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • There's Something in the Water

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • NiNoKuni

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Made in China

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Danger Close

    ★★

  • Shaft

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • The Red Line - Resistance in Hambach Forest

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★½