Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ultraman Zearth 2: Superhuman Big Battle - Light and Shadow

Ultraman Zearth 2: Superhuman Big Battle - Light and Shadow

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Project A-Ko

Project A-Ko

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Thomas and the Magic Railroad

Thomas and the Magic Railroad

2000
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Ultraman Tiga

Ultraman Tiga

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ultraman Tiga: The Final Odyssey

Ultraman Tiga: The Final Odyssey

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Kamen Rider W: Donburi's Alpha/Farewell Beloved Recipe

Kamen Rider W: Donburi's Alpha/Farewell Beloved Recipe

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Daigoro vs. Goliath

Daigoro vs. Goliath

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
OOO, Den-O, All Riders: Let's Go Kamen Riders

OOO, Den-O, All Riders: Let's Go Kamen Riders

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Ultraman Saga

Ultraman Saga

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ultraman Zero Side Story: Killer the Beatstar - Stage II: Oath of the Meteor

Ultraman Zero Side Story: Killer the Beatstar - Stage II: Oath of the Meteor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ultraman Zero Side Story: Killer the Beatstar - Stage I: Universe of Steel

Ultraman Zero Side Story: Killer the Beatstar - Stage I: Universe of Steel

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ultra Galaxy Fight: The Destined Crossroad

Ultra Galaxy Fight: The Destined Crossroad

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Making of 'Jurassic Park'

The Making of 'Jurassic Park'

1995
×
Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read prior review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic Fight Club

Jurassic Fight Club

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ultraman: The Adventure Begins

Ultraman: The Adventure Begins

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ultra Fight Orb: I'm Borrowing the Power of Parent and Child!

Ultra Fight Orb: I'm Borrowing the Power of Parent and Child!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ultraman Orb

Ultraman Orb

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ultraman Orb The Movie: I'm Borrowing the Power of Your Bonds!

Ultraman Orb The Movie: I'm Borrowing the Power of Your Bonds!

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Anaconda 3: Offspring

Anaconda 3: Offspring

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lake Placid 3

Lake Placid 3

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mobile Suit Gundam Wing: Endless Waltz

Mobile Suit Gundam Wing: Endless Waltz

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lake Placid 2

Lake Placid 2

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Kamen Rider: Eight Riders vs. Galaxy King

Kamen Rider: Eight Riders vs. Galaxy King

1980
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ultraman: Towards the Future

Ultraman: Towards the Future

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Ultra Q The Movie: Legend of the Stars

Ultra Q The Movie: Legend of the Stars

1990
×
★★★★
Edit this entry