RSS feed for gojiramike
  • Extraction

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • The Traitor

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • First Love

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • All in My Family

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Furie

    ★★★½

  • The New King of Comedy

    ★★★

  • Take Point

    ★½

  • Revenger

    ★★

  • Unstoppable

    ★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • The Little Drummer Girl

    ★★★

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★

  • The Scoundrels

    ★★★

  • Miss Baek

    ★★★

  • Killing

    ★★★

  • Falling Camellia

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Golden Job

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • The Predator

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★½

  • On My Skin

    ★★★½

  • The Bouncer

    ★★★

  • BuyBust

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★

  • The Blood of Wolves

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Operation Red Sea

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Proud Mary

    ★½

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★

  • The 12th Man

    ★★½

  • The Thousand Faces of Dunjia

    ★½

  • Steel Rain

    ★★★

  • The Chase

    ★★★

  • The Brink

    ★★½

  • Godless

    ★★★½

  • The Looming Storm

    ★★★★

  • Wheelman

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Outrage Coda

    ★★★½

  • The Fortress

    ★★★½

  • The Outlaws

    ★★★

  • Chasing the Dragon

    ★★★

  • Happy Hunting

    ★★½

  • The Fox

    ★★

  • The Vietnam War

    ★★★★

  • Memoir of a Murderer

    ★★½