• Wild Abandon

    ★★½

  • In Good Hands

    ★½

  • The Weekend Away

  • UFO

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Squid Game

    ★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Last Summer

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Save Ralph

  • Madame Claude

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Friends and Strangers

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Stuck Apart

    ★★★

  • Umbrella

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Geranium

    ★★½

  • Leyla Everlasting

  • Happiest Season

    ★★½

  • Ethos

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Sweat

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★½

  • Scenes I Imagine

    ★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Chemical Hearts

  • After We Collided

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Who are you?

    ★½

  • Rick and Morty vs Genocider

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★½

  • Normal People Confessions

    ★★★★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • I May Destroy You

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Eddy