Sort by

gokcegnn has logged 132 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Edit this entry  
01
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★
Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Panic

Panic

1978
×
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Block C

Block C

1994
×
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★
Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scenes I Imagine

Scenes I Imagine

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Envy

Envy

2009
×
Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★½
Edit this entry  
08
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Edit this entry  
28
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
Edit this entry  
25
After

After

2019
×
½
Edit this entry  
24
Sweat

Sweat

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Edit this entry  
20
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Edit this entry  
16
Ten

Ten

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
14
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★½
Edit this entry