• Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Choose or Die

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Yellow Wallpaper

  • Black Crab

    ★★½

  • Monstrous

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The Privilege

    ★½

  • Hatching

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Madres

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • Homebound

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Intrusion

    ★½

  • Between Two Dawns

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Corridor

    ★★★

  • Nightbooks

    ★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★½

  • Aftermath

    ★½

  • The Trip

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Zero Fucks Given

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Ahed's Knee

    ★★★

  • The 8th Night

    ★★½

  • Fear Street: 1994

  • In for a Murder

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Hello My Dear

    ★★★½

  • Aloners

    ★★★½

  • All-In

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★

  • Homunculus

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Jakob's Wife

    ★★

  • Hey There!

    ★★

  • Yes Day

    ★½

  • I’ll Leave You Two Alone

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

  • In the Earth

    ★★★

  • The Lift

    ★★½

  • The Criminals

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Geranium

    ★★½

  • The Call

    ★★½

  • Mank

    ★★