Gokhan has logged 420 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Invisible to the Eye

Invisible to the Eye

2020
×
★★
Edit this entry  
04
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mank

Mank

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hatchet for the Honeymoon

Hatchet for the Honeymoon

1970
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dr. Goldfoot and the Girl Bombs

Dr. Goldfoot and the Girl Bombs

1966
×
½
Edit this entry  
18
Baron Blood

Baron Blood

1972
×
★★½
Edit this entry  
17
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Rabid Dogs

Rabid Dogs

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Shadows and Faces

Shadows and Faces

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Mud

Mud

2003
×
★★½
Edit this entry  
17
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★
Edit this entry  
16
Five Dolls for an August Moon

Five Dolls for an August Moon

1970
×
★★
Edit this entry  
16
Dot

Dot

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Waiting for Heaven

Waiting for Heaven

2006
×
★★½
Edit this entry  
16
The Shadow Play

The Shadow Play

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★★
Edit this entry  
15
Elephants and Grass

Elephants and Grass

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Waterfall

The Waterfall

2001
×
Edit this entry  
15
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Jîn

Jîn

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kosmos

Kosmos

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
13
My Only Sunshine

My Only Sunshine

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
11
Autopsy

Autopsy

1975
×
★★★½
Edit this entry  
11
What's a Human Anyway?

What's a Human Anyway?

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oh, Moon!

Oh, Moon!

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
Times and Winds

Times and Winds

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Run for Money

A Run for Money

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Propaganda

Propaganda

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
Offside

Offside

2000
×
★★½
Edit this entry  
09
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Din of Celestial Birds

Din of Celestial Birds

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Begotten

Begotten

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★
Edit this entry