Chris has logged 17 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lumière and Company

Lumière and Company

1995
×
Read the review Edit this entry  
28
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lynch

Lynch

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amputee

The Amputee

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Étoile

Étoile

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Devil's Express

Devil's Express

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spawn of the Slithis

Spawn of the Slithis

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Zodiac Killer

The Zodiac Killer

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry