Chris has logged 14 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Effects

Effects

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Being

The Being

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sect

The Sect

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry