Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Lightyear

Lightyear

2022
×
Edit this entry  
05
Claydream

Claydream

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Met in Virtual Reality

We Met in Virtual Reality

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
This Much I Know to Be True

This Much I Know to Be True

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dick

Dick

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mad God

Mad God

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
We Own This City

We Own This City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Look At Me: XXXTENTACION

Look At Me: XXXTENTACION

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★½
Edit this entry  
21
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Edit this entry  
20
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★½
Edit this entry  
19
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Edit this entry  
18
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry