Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
His Secret Life

His Secret Life

2001
×
Edit this entry  
19
Making 1899

Making 1899

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
Edit this entry  
14
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
½
Edit this entry  
08
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
½
Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
½
Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Skater Girl

Skater Girl

2021
×
Edit this entry  
16
Geostorm

Geostorm

2017
×
½
Edit this entry  
16
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★½
Edit this entry  
12
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★
Edit this entry  
11
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Edit this entry  
09
After

After

2019
×
½
Edit this entry  
09
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Censor

Censor

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Red Eye

Red Eye

2005
×
★½
Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
30
A Trip to Infinity

A Trip to Infinity

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Kill List

Kill List

2011
×
★½
Edit this entry  
26
Terim

Terim

2022
×
★★
Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Edit this entry  
22
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Moloch

Moloch

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
The Motive

The Motive

2017
×
★★
Edit this entry  
11
The Colony

The Colony

2021
×
Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Edit this entry