• See How They Run

    See How They Run

    ★★★½

    Sam is rocking

  • Barbarian

    Barbarian

    ★★★½

    I was just going to say “never trust a clown” but i later realized that i wasnt watching a burger king ad

  • Top Gun: Maverick

    Top Gun: Maverick

    ★★★★★

    These guys have definitely taken my breath away

  • Terrifier 2

    Terrifier 2

    ★★★

    Art imitates life

  • Bullet Train

    Bullet Train

    ★★★

    Tangerines, lemons and the ninjas fight in a train
    This action movie is really made from all these things
    Fasten your seat belts and please enjoy the ride
    And I will give to you.. more Kyoto crime 
    Oh.. Kyoto crime

  • Do Revenge

    Do Revenge

    ½

    It's all about the he-says, she-says bullshit

  • Speak No Evil

    Speak No Evil

    ★★★½

    Agnes you little motherfucker

  • Three Thousand Years of Longing

    Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

    benim rüyalar temsili

  • Emily the Criminal

    Emily the Criminal

    ★★★

    her back is just gorgeous

  • Trainwreck: Woodstock '99

    Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★½

    How can the producers be so stupid to believe that they could actually bring back the spirit of Woodstock in 1999 when rock’n roll set the world on fire?

  • Where the Crawdads Sing

    Where the Crawdads Sing

    ★★

    you live in an isolated marshland and encounter with one and a half dickholes
    daaamn gurl

  • Cape Fear

    Cape Fear

    ★★★★

    “Are you offering me something hot?’’
    Oh de niro you’re already burning like hell, dont you know that