• tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Being James Bond

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Mothering Sunday

    ★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The United Way

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Year Earth Changed

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • True Mothers

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Slalom

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Tax Collector

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • Ava

    ★★★½

  • Irresistible

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½