Sort by

Di 🔪 has logged 52 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Tokyo Vampire Hotel

Tokyo Vampire Hotel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Runners

Midnight Runners

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kim Ji-young, Born 1982

Kim Ji-young, Born 1982

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Interview

The Interview

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Proxy

Proxy

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Symptoms

Symptoms

1974
×
Read the review Edit this entry  
22
Puparia

Puparia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ping Pong the Animation

Ping Pong the Animation

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pixote

Pixote

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Water

Black Water

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night Flight

Night Flight

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Stains the Sands Red

It Stains the Sands Red

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Am Trash

I Am Trash

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry